Pevecké možnosti v USA

24. říjen 2009 | 01.10 |

Akorát jsem dneska přemýšlela nad tím, kolik pěveckých příležitostí se tu kolem mě nachází a tak jse se o tom rozhodla napsat článek.

Už předtím, než jsem přiletěla, jsem si byla jistá, že nechci prostě jen přestat na rok zpívat a po návratu domů pokračovat. Když jsem zjistila, že na mojí škole jsou sbory a že jeden z mých předmětů může být právě sbor, byla jsem rozhodnutá. Ve škole potom stačilo říct, že už šest let zpívám a že bych chtěla být ve sboru a už se na mě nápis "Advanced Women" smál z mého kopletního rozvrhu. Jak jsem později zjistila, sbory jsou tady na každé škole naprosto běžné a vetšinou jich je víc. Na mojí škole máme pět sborů: Freshman women(holky z prvního ročníku HS), Advanced women(tam jsem já - samé holky, průmerná úrověň), Men´s ensemble(kluci), Chamber choir(jeden ze dvou nejlepších sborů na škole. Jsou naprosto skvělí a jejich vystoupení vypadalo jak scéna vystřižená z muzikálu) a nakonec Chamber women(to stejné, jako chamber choir, ale bez kluků). Přála bych si být v jednom z Chamber, ale mě se nikdo na začátku neptal a navíc je tu pravidlo, že musím být rok v advanced nebo freshman women abych se tam dostala. Sbor mám ve škole každý druhý den a vydrží to tak celý rok, což je skvělé. Celkem máme tři koncerty. Podzimní, zimní a jarní + zpíváme při předávání maturitních diplomů. První koncert byl před pár dny - 21. 10.. Měl název "Fall Pop Concert a byl naprosto úžasný. Každý sbor zpíval popové, nebo muzikálové písničky a přidal k tomu různé taneční pohyby. My zpívali Awsome 80´s a vzhledem k tomu, že jsme se pohyby začaly učit asi čtyři zkoušky před koncertem, to byla docelasranda. Ale zvládly jsme to a všichni tleskali, pískali a křičeli:). To se mi na celém koncertu líbilo nejvíc. Nebylo to o tom být perfektní, ale užít si to a "have fun". Byla tam skvělá atmosféra a vůbec nevadilo, že jsme dělali chyby.

Na stejném koncertu jako se sborem jsem vystupovala i v Sallies. Sallies je dívčí a cappella pěvecká skupina(tzn. vícehlasý zpěv, bez hudebního doprovodu). Na začátku září všude visely plakáty, že bude konkurs do a capella group Sallies a že jsou všichni vítáni, tak jsem si říkala, proč to nezkusit? A ono to kupodivu vyšlo(bylo tam 10 míst a na kokurs šlo okolo 30ti). Byla jsem neuvěřitelně šťastná a začala se pilně učit svůj hlas. . Zkoušky máme jednou týdně - v úterý hned po škole. Na škole je ještě jedna další a capella group - Clicks - pro změnu kluci. Tady hold mají "chlapci" krapet jiný přístup ke zpěvu než u nás..Vystoupení nakonec dopadlo pro nás i pro clicks skvěle a všichni křičeli, tleskali a pískali.

Abych toho neměla málo, jsem ještě v kostelním dětském sboru. Zkoušky máme ve středu a po zkončení jdeme na večeři(nejlepší jídlo, co jsem tu zatím měla, takže si pokaždé platím 5$...). V kostele zpíváme skoro každou neděli a v prosinci budeme mít koncert, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Hodně se mi líbí hudba, kterou zpíváme a navíc máme skvělého sbormistra, který zpěvu a vedení sboru opravdu rozumí, takže jsem hodně ráda, že tam můžu být.

Obecně jsou tohle jen malé ukázky ze spousty pěveckých možností, které se tu všude naskýtají. V Charlotte je kostelů jak naseto(jsou na každém rohu) a každý kostel má vlastní sbor. Dál je tu je opera, muzikálová skupina(co bych za to u nás dala), pěvecké soutěže, pěvecké skupiny ve školách,... Myslím, že kdybych chtěla, našla bych ještě určitě další místa, kde bych mohla zpívat.

Spousta pěveckých možností je jedna z věcí, která mi bude po návratu domů vážně chybět..:)

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře